Türkiye Cumhuriyeti

Burgaz Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Bulgaristan'da Üniversite Eğitimi Görmekte Olan Öğrencilerimize Yönelik Davet Duyurusu , 25.01.2013

 

 

Başkonsolosumuz Sayın Cem Ulusoy’un himayesinde, Başkonsolosluğumuz görev bölgesindeki (Burgaz, Varna, Şumnu, Rusçuk, Dobriç ve Sliven) üniversitelerde eğitim görmekte olan öğrencilerimize yönelik olarak 9 Şubat 2013 Cumartesi günü 12.00-14.00 saatleri arasında Başkonsolosluğumuz konutunda (Adres: Demokratsia Bul. No:38) bir açık büfe resepsiyon düzenlenecektir.

 

Bu vesilesiyle, öğrencilerimiz ile Başkonsolosluğumuz arasındaki iletişimin ve karşılıklı bilgi alış-verişinin güçlendirilmesi, ayrıca öğrencilerimizin güncel sorunları hakkında ilk elden bilgi alınması ve olabilecek sorularının yanıtlanması amaçlanmaktadır.

 

Başkonsolosluğumuzun konutunun ağırlama alanının dar olması nedeniyle, 35 öğrenci resepsiyona davet edilecektir. Resepsiyona davet edilecek öğrencilerin listesi belirlenirken başvuru sırası esas alınacak olmakla birlikte, tüm üniversitelerdeki öğrencilerimizden dengeli bir katılım sağlanabilmesi amacıyla, sözkonusu listede düzenleme yapılması gerekebilecektir. Resepsiyona öğrencilik dışında bir faaliyeti bulunmayan öğrencilerimizin katılması arzu edilmektedir.

 

Başvurular rsagkol@mfa.gov.tr e-posta adresine isim-soyisim; öğrenim görülen üniversite, fakülte, bölüm ve sınıf; e-posta ve ihtiyaç duyulması halinde ulaşılmak üzere telefon numarası belirtilmesi suretiyle bireysel olarak yapılabilir. Öğrenci katılımcı listesinin oluşturulması için başvuruların en geç 8 Şubat 2013 Çarşamba günü mesai bitimine (18.00) kadar yukarıda kayıtlı e-posta adresine iletilmesi yararlı olacaktır.

 

Resepsiyona davet edilecek öğrencilerimizle e-posta veya telefon ile iletişime geçilecektir.

 

İlave bilgiye Başkonsolosluğumuz santral numarasından (056 87 99 40) ulaşılabilecektir.

 

Saygıyla duyurulur.