Türkiye Cumhuriyeti

Burgaz Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Cebel'de Düzenlenen Anma Ve Kutlama Etkinliği , 22.05.2015

T.C. Sofya Büyükelçisi Süleyman Gökçe, Cebel Belediyesi’nin davetine icabeten, 19 Mayıs 2015 tarihinde Kırcaali’nin Cebel ilçesinde düzenlenen “1989 Mayıs Barış Hareketi”nin 26. Yıldönümü’nü Anma ve Cebel Şehir Bayramı’nı Kutlama Törenleri’ne, T.C. Filibe Başkonsolosu Alper Aktaş’la birlikte katılarak, soydaşlarımızla ve vatandaşlarımızla biraraya gelmiştir.

 

Cebel'de düzenlenen törene Hak ve Özgürlükler Hareketi Genel Başkanı Lütvi Mestan ve milletvekilleri, Avrupa Parlamentosu milletvekilleri, Bulgaristan Müslümanları Başmüftüsü Mustafa Aliş Hacı, Kırcaali ve bağlı ilçelerin Belediye Başkanları, Bölge Müftüleri ile Türkiye ve Yunanistan’dan siyasetçiler, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve üyeleri, “1989 Mayıs Barış Hareketi”nin mağdurları, Cebel sakinleri, çevre bölgelerden gelen çok sayıda kişi katılmıştır.

 

On binin üzerinde katılımcının hazır bulunduğu etkinlikte folklor gösterisi ve halk şarkıları kültür etkinliği gerçekleştirilmiş, spor yarışmaları düzenlenmiş; ödüller dağıtılmıştır.

 

Anma ve Kutlama etkinliği çerçevesinde, Cebel Belediyesi'nin yeni hizmet binasının resmi açılış töreni de yapılmıştır.


İlgili Dosyalar :

- DSC_0011.JPG

- DSC_0021.JPG

- DSC_0032.JPG

- DSC_0039.JPG

- DSC_0051.JPG

- DSC_0058.JPG

- DSC_0079.JPG

- DSC_0089.JPG